Παρασκευή, 24 Μαΐου, 2019

Larger Font Smaller Font PDFΕκτύπωσηE-mail

Δευτέρα, 30 Ιουλίου 2012 09:55

«Λονδίνο 2012»: Αποτελέσματα και πρόγραμμα

london12-001
Τα αποτελέσματα των Ελλήνων αθλητών την Κυριακή 29 Ιουλίου,  2η ημέρα των Αγώνων και το πρόγραμμα της Δευτέρα 30 Ιουλίου
Σκοποβολή
Αθηνά Δούκα (αεροβόλο πιστόλι) 42η
Eνόργανη γυμναστική
Βασιλική Μιλλούση (σύνθετο ατομικό) 53.524 34η (δοκός 14.366, ασ. ζυγοί 13.425, άλμα 12.800, έδαφος 12.933)
Yδατοσφαίριση
Ελλάδα - Κροατία 6-8 (2:1, 1:2, 2:2, 1:3) (Μιραλής 1, Δελάκας 1, Φουντούλης 2, Μουρίκης 2)
Κωπηλασία
Τσιάβου/Γιαζιτζίδου (διπλό σκιφ ελ. βαρών) 1ες προκριματικά, πρόκριση στα ημιτελικά
Κόνσολας/Μαγδάνης (διπλό σκιφ) ελ. βαρών 5οι πρόκριση στο  ρεπεσάζ
Κολύμβηση
Άρης Γρηγοριάδης 100 ύπτιο προκριματικός 6ος  54.52’, ημιτελικός 6ος 54.20, 14ος στην κατάταξη
Ιστιοπλοΐα
Γιάννης Μιτάκης FINN 4ος 1η ιστ., 21ος 2η ιστ., 13ος σε δύο ιστιοδρομίες
Παπαθανασίου/Τσότρας STAR 3οι 1η ιστ., 16οι 2η ιστ., 9οι σε δύο ιστιοδρομίες
Επιτραπέζια αντισφαίριση
Καλλίνικος Κρεάνγκα (μονό) πρώτος γύρος μπάι,  δεύτερος γύρος 4-1 τον SAIVE (Βέλγιο)
Παναγιώτης Γκιώνης (απλό) δεύτερος γύρος 4-0 Ασάρ (Αίγυπτος)
Κανόε καγιάκ
Χρήστος Τσακμάκης (σλάλομ) 15ος
Οι Έλληνες αθλητές που αγωνίζονται στις 30 Ιουλίου:
09.00 Μίτας σκοποβολή skeet προκριματικός 1η ημέρα
09.44 Μπουκουβάλα τζούντο -57κ. με Κομπάς (Κούβα)
10.00 Μαυρομμάτης σκοποβολή skeet προκριματικός 1η ημέρα
10.29 Δρυμωνάκος κολύμβηση 200 πεταλούδα προκριματικός
10.32 Δημητριάδης κολύμβηση 200 πεταλούδα προκριματικός
10.57 Ψάρρα τοξοβολία με Λάισραμ (Ινδία)
11.00 Κρεάνγκα επ. αντισφαίριση απλό 3ος γύρος με Μάζε (Δανία)
11.00 Παπαχρήστος/Τζιάλλας/Τσίλης/Χρήστου κωπηλασία τετρ. άνευ πηδαλιούχου προκριματικός
12.00 Δήμου/Πατενιώτης ιστιοπλοΐα 49er 1η ιστ.
12.00 Χειμώνας ιστιοπλοΐα Laser 1η ιστ.
12.05 Αγραφιώτη ιστιοπλοΐα Laser  Radial 1η ιστ.
12.45 Δήμου/Πατενιώτης ιστιοπλοΐα 49er 2η ιστ.
13.00 Γκιώνης επ. αντισφαίριση απλό με Κισικάουα (Ιαπωνία)
13.15 Χειμώνας ιστιοπλοΐα Laser 2η ιστ.
13.20 Αγραφιώτη ιστιοπλοΐα Laser 2η ιστ.
14.00 Μιτάκης ιστιοπλοΐα Finn 3η ιστ.
14.05 Παπαθανασίου/Τσότρας ιστιοπλοΐα Star 3η ιστ.
15.15 Μιτάκης ιστιοπλοΐα Finn 4η ιστ.
15.20 Παπαθανασίου/Τσότρας ιστιοπλοΐα Star 4η ιστ.
16.30 Αρβανίτη/Τσιαρτσάνη Μπιτς Βόλει με Βασινα/Βοζάκοβα
19.00 Γκιώνης επ. αντισφαίριση απλό 4ος γύρος
19.00 Κρεάνγκα επ. αντισφαίριση απλό 4ος γύρος
Τα αποτελέσματα των Ελλήνων αθλητών την Κυριακή 29 Ιουλίου,  2η ημέρα των Αγώνων και το πρόγραμμα της Δευτέρα 30 Ιουλίου 

Σκοποβολή

Αθηνά Δούκα (αεροβόλο πιστόλι) 42η 

Eνόργανη γυμναστική

Βασιλική Μιλλούση (σύνθετο ατομικό) 53.524 34η (δοκός 14.366, ασ. ζυγοί 13.425, άλμα 12.800, έδαφος 12.933) 

Yδατοσφαίριση

Ελλάδα - Κροατία 6-8 (2:1, 1:2, 2:2, 1:3) (Μιραλής 1, Δελάκας 1, Φουντούλης 2, Μουρίκης 2) 

Κωπηλασία

Τσιάβου/Γιαζιτζίδου (διπλό σκιφ ελ. βαρών) 1ες προκριματικά, πρόκριση στα ημιτελικάΚόνσολας/Μαγδάνης (διπλό σκιφ) ελ. βαρών 5οι πρόκριση στο  ρεπεσάζ 

Κολύμβηση

Άρης Γρηγοριάδης 100 ύπτιο προκριματικός 6ος  54.52’, ημιτελικός 6ος 54.20, 14ος στην κατάταξη 

Ιστιοπλοΐα

Γιάννης Μιτάκης FINN 4ος 1η ιστ., 21ος 2η ιστ., 13ος σε δύο ιστιοδρομίες  Παπαθανασίου/Τσότρας STAR 3οι 1η ιστ., 16οι 2η ιστ., 9οι σε δύο ιστιοδρομίες   

Επιτραπέζια αντισφαίριση

Καλλίνικος Κρεάνγκα (μονό) πρώτος γύρος μπάι,  δεύτερος γύρος 4-1 τον SAIVE (Βέλγιο) Παναγιώτης Γκιώνης (απλό) δεύτερος γύρος 4-0 Ασάρ (Αίγυπτος) Κανόε καγιάκ Χρήστος Τσακμάκης (σλάλομ) 15ος  

Οι Έλληνες αθλητές που αγωνίζονται στις 30 Ιουλίου: 

09.00 Μίτας σκοποβολή skeet προκριματικός 1η ημέρα  
09.44 Μπουκουβάλα τζούντο -57κ. με Κομπάς (Κούβα)
10.00 Μαυρομμάτης σκοποβολή skeet προκριματικός 1η ημέρα
10.29 Δρυμωνάκος κολύμβηση 200 πεταλούδα προκριματικός
10.32 Δημητριάδης κολύμβηση 200 πεταλούδα προκριματικός
10.57 Ψάρρα τοξοβολία με Λάισραμ (Ινδία)
11.00 Κρεάνγκα επ. αντισφαίριση απλό 3ος γύρος με Μάζε (Δανία)
11.00 Παπαχρήστος/Τζιάλλας/Τσίλης/Χρήστου κωπηλασία τετρ. άνευ πηδαλιούχου προκριματικός
12.00 Δήμου/Πατενιώτης ιστιοπλοΐα 49er 1η ιστ.
12.00 Χειμώνας ιστιοπλοΐα Laser 1η ιστ.
12.05 Αγραφιώτη ιστιοπλοΐα Laser  Radial 1η ιστ.
12.45 Δήμου/Πατενιώτης ιστιοπλοΐα 49er 2η ιστ.   
13.00 Γκιώνης επ. αντισφαίριση απλό με Κισικάουα (Ιαπωνία)
13.15 Χειμώνας ιστιοπλοΐα Laser 2η ιστ.
13.20 Αγραφιώτη ιστιοπλοΐα Laser 2η ιστ.
14.00 Μιτάκης ιστιοπλοΐα Finn 3η ιστ.
14.05 Παπαθανασίου/Τσότρας ιστιοπλοΐα Star 3η ιστ.
15.15 Μιτάκης ιστιοπλοΐα Finn 4η ιστ.15.20 Παπαθανασίου/Τσότρας ιστιοπλοΐα Star 4η ιστ.
16.30 Αρβανίτη/Τσιαρτσάνη Μπιτς Βόλει με Βασινα/Βοζάκοβα
19.00 Γκιώνης επ. αντισφαίριση απλό 4ος γύρος
19.00 Κρεάνγκα επ. αντισφαίριση απλό 4ος γύρος

 



Νεότερες ειδήσεις:
Πρόσφατες ειδήσεις:

Πρόσωπα

«Πληρωμένη απάντηση στους
μπράβους της ΧΑ»
 
Γιατί επιλέγω ΣΥΡΙΖΑ
για τις Ευρωεκλογές 

Κυνική ομολογία από το
ΔΝΤ

Ο Σ. Σπυρίδων και το
ευρωπαϊκό πρόγραμμα
Designscapes
 

Γεγονότα

Δ.  Καρύδης υποψήφιος
Δημοτικός Σύμβουλος
με τον «Πειραιάς Νικητής»

Μαθητές από την Άρτα χτίζουν
Γέφυρες με την Ευρώπη
 

Ο Νίκος Μπελαβίλας
στηρίζει το
ΚΕΘΕΑ ΝΟΣΤΟΣ

podosfairiki_synerg.logo1
 Γιατί ψηφίζω
«Όχι Λιμάνι στην Πειραϊκή»
του Νίκου Αξαρλή

«Κόμμα αλλάζουμε, ομάδα ποτέ»

elpe

Πρωτοσέλιδα

Πολιτική

24 Μαΐου 2019, 15.45
«Πληρωμένη απάντηση στους μπράβους της ΧΑ»
Δήλωση Θοδωρή Δρίτσα, Βουλευτή...
24 Μαΐου 2019, 09.16
Ο Αλέξης Τσίπρας στην Πλατεία Συντάγματος
Ο Πρωθυπουργός και Πρόεδρος του...
23 Μαΐου 2019, 18.03
Στο Πέραμα ο ΓΓ του ΚΚΕ Δ. Κουτσούμπας
Ο ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ Δημήτρης...

Ναυτιλία

16 Μαΐου 2019, 00.00
Tο «WorldChampion Jet» στον στόλο της Seajets
Η SEAJETS υποδέχθηκε και επισήμως...
15 Μαΐου 2019, 23.52
« Τα μέτρα είναι συμβατά με το διαθέσιμο δημοσιονομικό χώρο»
Συνέντευξη στο ραδιοφωνικό σταθμό ALPHA...
15 Μαΐου 2019, 20.28
Παράταση για την εγγραφή στο «e-Μητρώο Πλοίων»
Με αφορμή την αυριανή λήξη της...